Teslimat ve İade

Teslimat ve İade

TESLİMAT KURALLARI

1. Kargo ücretimiz perakende satışlarda tüm Türkiye`ye 10.00 TL`dir. 250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir.
2. İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa’ya Bovo Kargo ve Tüm Türkiye geneline MNG Kargo ile hizmet vermekteyiz.
3. Sipariş vermiş olduğun ürünün kargo çıkışı 1-3 iş günü içinde yapılmaktadır.

4. Kargo yola çıktıktan en geç 24 saat sonra takip numarası kargo firması tarafından SMS ile bildirilmektedir.

4.1. Belirtilen adreste bulunmaman durumunda, paketin 1 (bir) iş günü içerisinde anlaşmalı kargo firmasına ait en yakın şubeye teslim edilir. Belirtilen 1 (bir) iş günü içerisinde paketini kargo şubesinden teslim alman gerekmektedir. Aksi taktirde siparişin tarafımıza iade edilir. İade siparişinin tekrar gönderilmesi için lütfen bizimle info@femmekalip.com ya da +90 530 016 60 30 numaralı WhatsApp hattından iletişime geçiniz. Kargo bedeli sizden yeniden talep edilecek ve siparişin karşı ödemeli olarak gönderilecektir.

5. Kargo paketini teslim almadan önce lütfen paketi inceleyiniz. Zarar görmüş yırtık poşetleri kargo görevlisine bildirerek kabul etmeme hakkına sahipsin.

6. Resmi tatil günleri, cumartesi ve pazar günü kargo çıkışı yapılmaz. Ürünün stoklarımızda mevcut olması durumunda bir sonraki iş günü kargo çıkışı yapılır.

İade Koşulları

Alıcı malı teslim aldıktan sonra yedi gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI’ ya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve  3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.),iade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Cayma hakkı süresi alıcıya malın teslim edildiği günden itibaren başlar. İade edilen ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli alıcı tarafından karşılanmalıdır.

Alıcının istekleri ve/veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar için cayma hakkı söz konusu değildir.

Alıcının cayma hakkını kullanması halinde satıcı, cayma bildirimini içeren faturanın ürünle birlikte kendisine ulaşmasından itibaren en geç on gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve varsa tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeden iade edecektir.

Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa satıcıya malın değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir.

Sehven alınan her ürün için de genel iade süresi 14 gündür. Bu süre içerisinde, Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.

Sehven alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

Ürün iadesi için, durum öncelikli olarak müşteri hizmetlerine iletilmelidir. Ürünün iade olarak gönderilme bilgisi, satıcı tarafından müşteriye iletilir. Bu görüşmeden sonra ürün fatura ve iade formu ile birlikte alıcı adresine teslimatı yapan Kargo şirketi kanalıyla satıcıya ulaştırmalıdır. Satıcıya ulaşan iade ürün iş bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi de alıcı kredi kartına/hesabına yapılır. Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.

YURTDIŞI SİPARİŞLERİ İÇİN HANGİ ÜLKELERE GÖNDERİ MÜMKÜN?

Yurtdışı gönderim süresi ortalama 15 gündür.

 

ABD Almanya Avustralya
Avusturya Azerbaycan BAE
Bahreyn Belçika Bosna Hersek
Cezayir Çek Cumhuriyeti Danimarka
Estonya Fas Fransa
Hollanda İngiltere İspanya
İsviçre İtalya Kanada
Katar Kıbrıs Kosova
Kuveyt Libya Lübnan
Polonya Romanya Rusya
Suudi Arabistan Tunus Ukrayna
Ürdün Yemen